تبلیغات
خــــــــوندنیها - کوروش چگونه کشته شدو چه کسی اورا کشت؟؟
 
نوشته شده توسط : علیرضا محمودی
کوروش بنیانگذارامپراطوری هخامنش در پی افزایش قلمرو خویش پس از فتح فینیقیه و بابل اراده کرد تا خاک ماساژت ها را هم به قلمرو خود بیفزاید بدین منظور به سرزمین مذکورلشکرکشی کرد البته گفته شده است که کوروش یک بار از ملکه ی ماساژت ها درخواست ازدواج کرده بود که نه تنها با جواب رد مواجه شده بود بلکه مورد اهانت این ملکه ی زیبا رو قرار گرفته بود...(ادامه مطلب)

ملکه ی ماساژت ها که قومی ترک تبار سکایی بود قبل از شروع جنگ نامه ای هشدار امیز ولی در عین حال فراخوان صلح به کوروش فرستاد که شرح نامه به صورت زیر است:

(ای پادشاه ، به تو نصیحت میکنم که دست از این کار برداری ، زیرا معلوم نیست که به نتیجه مطلوب دست یابی . به فرمانروایی بر قوم خود خرسند باش و بگذار بر سرزمین خود سلطنت کنم . افسوس که به سخن ام گوش فرا نخواهی داد ، زیرا آنچه کمتر به ان می اندیشی صلح و صفا است ...

، برخود مبال ،

زیرا که این آیین مردان نیست و در میدان جنگ نبرد انجام نشده . با این همه من بد تو را نمیخواهم .

پندم را بپذیر و بی این که زیان ببینی از بوم و بر ما دور شو . اگر چنین نکنی به ایزد خورشید سوگند ، که هر اندازه تشنه ی خون باشی از خون سیرت خواهم کرد )

ولی با این حال کوروش به ان سرزمین لشکر کشید و بالاخره در یک نبرد تمام عیارارتش هخامنش شکست سنگینی را متحول شد ودر جریان این جنگ خود کوروش هم کشته شد و انگاه ملکه توموریس فرمان داد تا سر از تن کوروش برداشته و به نماد خونخواری کوروش و قولی که به او داده بود(، که هر اندازه تشنه ی خون باشی از خون سیرت خواهم کرد )

سرش را در خمره ای از خون تن خویش فرو برد.

 

متاسفانه عده ای این ماجرا را قبول ندارند و انرا یک دروغ می پندارند ولی این واقعه از یکی از بزرگترین منابعی که امپراطوری هخامنش را توضیح می دهد یعنی کتاب هردوت بر گرفته شده است که اگر انرا تکذیب کنیم یعنی این سلسله(هخامنشیان)را زیر سوال می بریم.

البته به خدمت دوستان گرامی عرض کنم که هدف از این مقاله دنبال کردن اهداف قومی نیست بلکه همانطور که در مقدمه ی وبلاگ نوشته شده ارائه ی مطالب مستند و حقیقی از تاریخ غنی این مرز و بوم است.
:: مرتبط با: تاریخی , فرهنگی ,
:: برچسب‌ها: کوروش چگونه کشته شدو چه کسی اورا کشت؟؟ , مرگ کوروش چگونه بود؟ , کوروش , مرگ کوروش ,
تاریخ انتشار : یکشنبه 22 بهمن 1391 | نظرات ()
 

تبلیغات پیامکی
   
ممنـــــــــــــــــــــون از بازدید شما.

هدایت به بالای